• a.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg

 

OGLĄDASZ ARCHIWALNĄ STRONĘ
POWIATU GOSTYNIŃSKIEGO

AKTUALNA STRONA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:

http://gostynin.powiat.pl

 

15 LAT POWIATU

d4_01
W czwartek 29 maja w Gostynińskim Centrum Edukacyj- nym  odbyły się uroczystości z okazji 15-lecia powstania powiatu gostynińskiego.

 

Gości powitał wicestarosta Andrzej Kujawski:

- Piętnasta rocznica funkcjonowania obchodzona jest przez wszystkie powiaty w Polsce. Powiat Gostyniński wkroczył w ten okres szczególnie dumny, uporaliśmy się z wieloma trudnymi problemami jak funkcjonowanie służby zdrowia, funkcjonowanie PKS Gostynin, szeroko rozumianą pomocą społeczną, a szczególnie, mam nadzieję, zabezpieczyliśmy stabilność finansów powiatu

Starosta Jan Baranowski przedstawił informacje o Starostwie, zaznaczając, że w samorządzie działa od samego początku, od 1989 roku.

- Zbliżamy się do końca czwartej kadencji władz samorządowych. Przez ten czas z wielką odpowiedzialnością wypełnialiśmy zadania zarówno te ustawowo zlecone samorządowym władzom powiatowym z zakresu administracji rządowej, jak i te przyjmowane do realizacji przez Radę Powiatu Gostynińskiego

Marszałek Adam Struzik przekazał władzom powiatu medal pamiątkowy „Pro Masovia”. Z sentymentem wypowiadał się o ziemi gostynińskiej, tu pracował jako młody lekarz.

– Jako mieszkaniec tej ziemi pamiętam ten czas przemian. W Polsce samorząd przyniósł dobre zmiany, a wspólnota powiatu gostynińskiego może być dumna z osiągnięć. Medal należy się tej wspólnocie  – mówił marszałek.

Siedmioro radnych – którzy zasiadają w Radzie Powiatu od samego początku, otrzymało dyplomy: Maria Wróblewska, Zofia Korycka, Andrzej Kujawski, Jan Baranowski, Marian Pagórek, Sylwester Górski i Wiesław Wojtalewicz.
O przyszłości naszego Powiatu opowiadał Marek Wójcik, dyrektor biura Związku Powiatów Polskich. Z danych statystycznych wynika, że mieszkańców w powiecie gostynińskim ubywa i ta sytuacja będzie się utrzymywać w najbliższych latach. Żartobliwie zaapelował do zebranych o aktywność w prokreacji.
Pierwszy starosta powiatu gostynińskiego Ryszard Górniak wspominał tworzenie się powiatu i pierwsze dni pracy – Startowaliśmy w dużej niewiedzy. Powiat ma się czym pochwalić.
Dwoje sportowców pochodzących z naszego Powiatu: kolarka Katarzyna Pakulska i judoka Patryk Ciechomski zostało wyróżnieni przez Zarząd Powiatu. Sportowcy otrzymali wyróżnienie i nagrodę pieniężną. – Cieszę się, że po tylu latach moja praca, trud i wysiłek zostały docenione – powiedziała nam Kasia Pakulska.
Zaproszeni goście: Adam Struzik, Marek Wójcik, Zbigniew Kruszewski i Maria Gajewska otrzymali medale  pamiątkowe oraz obrazy z pejzażem ziemi gostynińskiej.
Minutą ciszy uczczono pamięć radnych: Jana Gospodarowicza i Stanisława Kopcia.

Odwiedzający

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.