• a.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg

 

OGLĄDASZ ARCHIWALNĄ STRONĘ
POWIATU GOSTYNIŃSKIEGO

AKTUALNA STRONA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:

http://gostynin.powiat.pl

 

Nowy zawód - nowe możliwości

Jesteś pracownikiem samorządowym? Pracujesz na Mazowszu? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i poszerzyć swoją wiedzę na temat energetyki?  Mazowiecka Agencja Energetyczna zaprasza na studia podyplomowe „Samorządowy Menedżer Energii (SME)” w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Rekrutacja trwa tylko do 31 stycznia br. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

– Po sukcesie pierwszej edycji studiów mogę śmiało powiedzieć, że stworzenie tego kierunku było bardzo dobrym pomysłem. Ta wręcz pionierska inicjatywa Mazowieckiej Agencji Energetycznej była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Samorządowcy bowiem coraz chętniej sięgają po unijne dofinansowanie na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Do tej pory brakowało jednak ośrodków, które szkoliłyby urzędników w tym zakresie, a zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże. Obecnie racjonalnego zarządzania energią na kierunku „Samorządowego Menedżera Energii” uczy się już 50 urzędników z Mazowsza. Teraz czekamy na kolejnych chętnych – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

SME to pierwsze tego typu studia w Polsce skierowane do urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu prawa, ekonomii, efektywności energetycznej w jednostkach samorządu terytorialnego czy też dystrybucji i obrotu energią. Słuchacze dowiedzą się jak planować, zarządzać i finansować energetykę. Dzięki temu będą mogli stawić czoło lokalnym projektom energetycznym.

Studia zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Trwają dwa semestry, a ich całkowity koszt to 860 zł. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Na chętnych czeka 50 miejsc. Nabór trwa do 31 stycznia br.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie: http://sme.wseiz.pl/rekrutacja-ii-edycja .

Odwiedzający

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.