• a.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg
  • e.jpg

 

OGLĄDASZ ARCHIWALNĄ STRONĘ
POWIATU GOSTYNIŃSKIEGO

AKTUALNA STRONA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:

http://gostynin.powiat.pl

 

oblodzenie dróg

Oblodzenie dróg i chodników.

IMGW-PIB OSTRZEGA mazowieckie, oblodzenie dróg i chodników w dzień 27.01 , spadek temperatury do -4°C nad ranem, ślisko.

We wschodniej połowie województwa stopniowo od zachodu nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -4°C do -1°C, przy gruncie do -5°C. Na pozostałym obszarze występują i będą występować opady śniegu, a temperatura powietrza cały czas będzie się utrzymywać poniżej 0°C.
 

Orszak Trzech Króli - Gostynin

Patronat Starosty Powiatu Gostynińskiego

6 stycznia 2015 r. ulicami Gostynina po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00  w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, po której wszyscy przy śpiewie kolęd za Betlejemską Gwiazdą wyruszą do kościoła św. Marcina, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Dla dzieci będą przygotowane kolorowe korony. Każdy też otrzyma śpiewnik z kolędami. Orszak Trzech Króli opowiada o najważniejszym wydarzeniu w dziejach świata, o Narodzeniu Jezusa i Objawieniu Go światu. Ta uniwersalna historia w roku 2015 koncentruje się na słowach ,, pokój", ,,radość'', ,,rodzina", 

Starosta Powiatu Gostynińskiego Tomasz Matuszewski - objął patronat nad tym wydarzeniem.

Wizyta Jana Nowickiego

DSC_0186

2 stycznia 2015r. miała miejsce niezwykła wizyta  aktora Jana Nowickiego u pana Tadeusza Biniewicza.Spotkanie to było związane ze znajdującą się ławeczką na posesji rzeźbiarza, będącą darem dla niego od wybitnego artysty.


Pan Jan Nowicki przyjechał głównie po to, aby usiąść na ławeczce ozdobionej wyrzeźbionym przez pana Tadeusza kapeluszem aktora.
Artyści przywitali się bardzo serdecznie, prowadzili miłą i swobodną konwersację, z której wywnioskować można było, że każdy z nich rozkochany jest w swoim mieście.
W tej kameralnej uroczystości udział wzięli: Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego - Jan Krzewicki oraz Wójt Gminy Gostynin - Edmund Zieliński.
 

IV Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2013r.  poz. 595 z póź.zm.) IV Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego, odbędzie się 29 grudnia 2014r. (poniedziałek) o godz.13 00 w Sali Posiedzeń Rady Powiatu Gostynińskiego ul.R.Dmowskiego 13.

Czytaj więcej...

Odwiedzający

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.