OGLĄDASZ ARCHIWALNĄ STRONĘ
POWIATU GOSTYNIŃSKIEGO
AKTUALNA STRONA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:
Spotkanie Starostów
21 stycznia 2015 r. w Warszawie odbyło się spotkanie samorządowo – ludowe ze Starostami. W spotkaniu uczestniczyli: Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechocinski, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL, poseł Jan Bury, senator, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Andżelika Możdżanowska, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz licznie zgromadzeni starostowie. Starostwo Powiatowe w Gostyninie reprezentował wicestarosta Jan Kazimierz Krzewicki.
Tematem spotkania było m.in. przygotowanie do Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, tegoroczne wybory prezydenckie oraz wydarzenia sprzed 25 lat, czyli odrodzenie w Polsce samorządu terytorialnego.
Reforma samorządowa sprzed 25 lat uznawana jest powszechnie za najbardziej udaną z polskich reform i dziś nikt już nie wyobraża sobie codziennego działania bez udziału administracji samorządowej.
Pracowity koniec miesiąca
Zapowiada się pracowity koniec miesiąca. Na 26.01. zaplanowano posiedzenie Zarządu Powiatu Gostynińskiego. Już 27.01. w Starostwie spotykają się przedstawiciele wszystkich Gmin aby rozmawiać na temat możliwości absorpcji środków unijnych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz wypracowania jednolitej polityki w zakresie promocji gmin, miasta i powiatu. Spotkanie wpisuje się w rozpoczęcie opracowania Strategii Rozwoju i Promocji Powiatu Gostynińskiego. Natomiast 28.01. Na posiedzeniu roboczym zbierze się Komisja Rozwoju Gospodarczego, Spraw Obywatelskich, i Bezpieczeństwa pracująca przy Radzie Powiatu Gostynińskiego. 29.01. swoje V posiedzenie zaplanowała Rada Powiatu a 30.01. w Łącku spotykają się przedstawiciele samorządu w Stowarzyszeniu Gmin Pojezierza Gostynińskiego celem podsumowania dotychczasowej działalności.
Nowa transza środków NFOŚGW
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił szereg programów pomocowych na lata 2015-2020. Zarówno prywatni inwestorzy jak i Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą ubiegać się o środki w formie dotacji i pożyczek między innymi na:
zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii
monitoring środowiska
edukację ekologiczną
zapobieganie i likwidację skutków nadzwyczajnych zagrożeń
ochronę i przywracanie różnorodności biologicznej
energooszczędne budynki
Dostępne są także środki UE oraz Funduszy Norweskich.
W przyjazny sposób można wyszukać projekt odpowiadający aktualnym potrzebom oraz wygenerować wniosek o nowe środki. Nowa strona, przyjazna beneficjentom znajduje się tutaj.